Sekce intervenční algeziologie


VÍTEJTE V SEKCI INTERVENČNÍ ALGEZIOLOGIEPROGRAM VÝUKY INTERVENČNÍ ALGEZIOLOGIE V ROCE 2023


Intervenční techniky v algeziologii

17. 4. – 18. 4. 2023

Praha 4, Budějovická 15, Hotel ILF

Vedoucí kurzu:  MUDr. LEJČKO Jan

Přednášející kurzu:

doc. MUDr. KOZÁK Jiří, Ph.D., MUDr. LEJČKO Jan, MUDr. MACHART Stanislav, MUDr. PÁDR Radek, MUDr. NALOS Marek, doc. MUDr. GABRHELÍK Tomáš, Ph.D., MUDr. ADAM Michal, MUDr. POPPEROVÁ Nataša, MUDr. MRZÍLKOVÁ Jana a MUDr. KOZÁK Šimon

Obsahem kurzu je teoretická příprava o pozici a roli intervenční algeziologie v léčbě chronické bolesti, základy anatomie, navigační techniky, farmak v intervenční algeziologii, epidurální aplikace, kraniofaciální, cervikální a lumbosakrální procedury, RF potupy, USG navigační intervenční techniky a jejich využití v léčbě chronické bolesti. Rovněž se budeme zabývat Neuromodulačními technikami a dalšími metodami aplikovanými v léčbě bolestivých stavů (kryoanalgezie, epiduroskopie, aj.).

Program semináře ZDE

 

 

Akademie intervenční algeziologie (AIA) Sekce intervenční algeziologie SSLB

11. - 12. 5. 2023

Praha, FNKV, Anatomický ústav 3.LF UK

Zveme Vás na jednodenní  Cadaver workshop!

(jediný obdobný praktický výukový cadaver kurz intervenčních metod v algeziologii v ČR a na Slovensku)

Garant kurzu: MUDr. Jan Lejčko

Mentoři kurzu: MUDr. LEJČKO Jan, doc. MUDr. KOZÁK Jiří, Ph.D., MUDr. MACHART Stanislav, As. MUDr. MRZÍLKOVÁ Jana a MUDr. KOZÁK Šimon

Účastníci kurzu se dostaví 11. resp. 12.5.2022 v 8:00 na Anatomický Ústav 3.LF UK v areálu FN Královské Vinohrady, pavilon CH, vstup do budovy hlavním vchodem. Anatomický ústav je v suterénu, kde bude workshop probíhat.

Přihlášky jsou přednostně určeny pro účastníky teoretického kurzu IPVZ: Intervenční techniky v algeziologii, přihlašovat se můžete již nyní, registrace jsou otevřeny:  https://anpakane.lf3.cuni.cz/kurz/

Kurz se bude pro velký zájem v roce 2022 konat jako dvoudenní s kapacitou každého intervenčního dne: 15 účastníků, tedy celkem by měl kapacitně uspokojit až 30 frekventantů teoertického kurzu předcházejícího: Intervenční techniky v algeziologii, a měl by tak poskyntout ideální návaznost ve výuce Intervenční algeziologie pod hlavičkou SSLB ČLS JEP.

Bližší instrukce a program workshopu dostanou přihlášení účastníci nejpozději týden před jeho konáním formou informativního newsletter emailu.

 

 

Základní  kurz ultrazvukem navigovaných intervencí v algeziologii.

15. června 2023

Anatomický ústav 1.LF UK, U Nemocnice 1563/3, 128 00, Praha

V pořadí II. základní cadaver kurz ultrazvukem navigovaných intervencí v algeziologii seznámí účastníky s možnostmi ultrazvuku v rukou algeziologa. Relevantní topografická anatomie cílových oblastí bude prezentována na cadaverech a prezentace ultrazvukové anatomie těchto oblastí proběhne na figurantech.

Kapacita: 15 účastníků.

Lektor: doc. MUDr. Tomáš Gabrhelík, Ph.D., MUDr. Daniel Nalos a další
 

Více informací ZDE

Copyrights © 2018 - 2023 sslb.cz
CODED BY: WONDERWEB spol. s.r.o.