Manuál k předepisování konopí mimo ISv1

Manuál k předepisování konopí pro léčebné použití mimo nemocniční informační systém (NIS)

Vzhledem k tomu, že momentálně je jednou z největších potíží s předepisováním konopí pro léčebné použití (dále konopí) spolupráce s IT specialisty v komunikaci s Registrem léčebných přípravků s omezením, rozhodl jsem se prozkoumat alternativní cestu. Jedná se o předepisování přes webovou aplikaci SUKL. Vyzkoušeno v prohlížeči Chrome, v Exploreru mi to nešlo, nicméně kolega z jiné nemocnice to zkoušel v Exploreru a bez potíží. Jde asi o IT nastavení prohlížeče.

Je to na začátek poněkud složitější, ale je to cesta, jak konopí napsat. Při používání to potom jde vcelku slušně.

1. Třeba přejít na adresu: https://www.epreskripce.cz/webova-mobilni-aplikace-pro-praci-s-cuer-lekar

 

2. Musí vám IT vašeho zařízení nainstalovat certifikát zařízení (nemocnice, ambulance…) a podepisovací program (na SUKL)

 

3. Dále je nutno mít nainstalovaný program EReceptSigner, odkaz zde https://www.epreskripce.cz/instalacni-balicek-komponenty-erecept-signer

 

4. Poté se již přihlašujete pod svým ID lékaře (LADP UID), které máte určitě na papíře ze SUKL (dlouhý kod, spousta písmen a čísel – Údaje osoby pro přístup do centrálního úložiště) a heslem. Vzhledem k tomu, že ten kód je hodně dlouhý, je dobré si ho někam uložit a potom kopírovat a vložit.
 

Po tento okamžik je nutná spolupráce s IT specialistou, nemusí to být odborník od software ambulantního, s tím to nemá nic společného.

 

 

 

 

Copyrights © 2018 - 2024 sslb.cz
CODED BY: WONDERWEB spol. s.r.o.